Hlavná stránka Novinky Základná škola Materská škola DOKUMENTY ŠKOLY Kontakt 2% dane
 

Navigácia

Rodičia a žiaci

 • 12. týždeň

  Dvanásty týždeň je bohatý, nielen na prvú snehovú nádielku, ale i na školské akcie. V pondelok sa deviataci otestujú v oblasti "profesionálnej orientácie". V stredu - 22.11.2017- prebehne, toľko spomínané, zatracované a sledované TESTOVANIE piatakov. Od štvrtku sa sánkari budú na výcvikovom tábore pripravovať na KONTROLNÉ PRETEKY V ŠTARTOCH, ktoré sa uskutočnia v sobotu. V piatok ešte čaká na "divadelníkov" krajský festival amatérskeho divadla - "Divadelné Košice Jozefa Adamoviča". Všetkým držíme prsty, prajeme úspech a želáme šťastnú cestu. 

 • KOMPARO

  Dnes na škole prebieha KOMPARO-testovanie deviatakov- z matematiky, slovenského jazyka a literatúry. Forma testovania a výsledky pomôžu žiakom pri ďalších overovaniach kvality vedomostí.

  Veríme, že výsledky budú potešujúce.

 • DNI OTVORENÝCH DVERÍ

  Aktivita školy, "Dni otvorených dverí", poskytla rodičom možnosť vidieť svoje dieťa v procese vzdelávania sa, a zažiť atmosféru moderného, súčasného vyučovania. Záujem sa prejavil 32 návštevami, predovšetkým rodičov a príbuzných žiakov prvého stupňa, no navštívili aj 5. a 7. triedu. 

  Za návšetevu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.  

 • Stolný tenis - okresné kolo - chlapci 1., dievčatá 2.
  3. 11. 2017

  Dnes naši športovci v Margecanoch bojovali o prvenstvo v stolnotenisovom turnaji chlapcov a dievčat. Chlapcom sa podarilo obhájiť prvenstvo z minulého školského roka a postúpili na krajské kolo, dievčatá skončili po prehranom finále na 2. mieste. Za reprezentáciu školy všetkým ďakujeme a k výsledkom blahoželáme.

  Foto: http://skolahelcmanovce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=216

 • McDonalds Cup
  24. 10. 2017

  Naši najmladší futbalisti obsadili 3. miesto v okresnom kole v minifutbale McDonalds Cup v Kluknave. Blahoželáme...

 • Jesenné prázdniny.
  30. 10. 2017

  Dňa 30.10. a 31.10. budú jesenné prázdniny. Voľné dni venujte odpočinku a naberaniu síl po prvých dvoch mesiacoch snaživej práce. 

  Do školy sa vrátime vo štvrtok - 2.11.2017- na riadne vyučovanie. Prajeme pekné a pokojné dni. 

 • Aktivitami bohatý - ôsmy školský týždeň
  23. 10. 2017

  V tomto týždni je na škole pomerne pusto. Mnoho žiakov sa zúčastní aktivít mimo školy. V pondelok: ATLETIKA (mladší žiaci) v Gelnici. V utorok: MINIFUTBAL - McDonalds Cup v Kluknave, piataci navštívia BÁBKOVÉ DIVADLO v Košiciach a vo štvrtok sa deviataci pozrú na možnosti štúdia - BURZA STREDNÝCH ŠKÔL na Gymnáziu v Gelnici. 

  V piatok sa uskutoční jesenný zber papiera (teda sa nebude vyučovať laugh). A dva mesiace sú za nami....wink

 • 7. šk. týždeň v znamení E-testovania
  16. 10. 2017

  V tomto školskom týždni na našej škole prebieha jesenná edícia E-testovania.

 • Vybíjaná mladších žiakov - 1. miesto
  18. 10. 2017

  V stredu 18.10.2017 v telocvični ZŠ v Gelnici prebehli boje miešaných družstiev chlapcov a dievčat ročníkov 1.-4. vo vybíjanej. Aj naša škola mala svojich zástupcov v tomto turnaji. Darilo sa im výborne. Ani jeden zápas neprehrali a stali sa víťazmi okresného kola. Blahoželáme a ďakujeme!!!

  Foto:http://skolahelcmanovce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=209

 • Majstrovstvá SR juniorov a dospelých Königssee 2017
  23. 10. 2017

  Od piatku 20.10. do nedele 22.10. 2017 bojovali naši juniori o tituly Majstrov SR v jazde na saniach v kategórii juniorov a dospelých na umelochladenej dráhe v nemeckom Königssee, za účasti všetkých juniorských a seniorskych reprezentantov, vrátane tých, ktorí sa pripravujú na ZOH 2018 do PyongChangu. Naša medailová bilancia 2-1-1.

  Titul Majstra SR v kategórii mladších juniorov získal Marián Skupek a Vratislav Varga skončil na 3. mieste a získal bronzovú medailu.

  V kategórii mladších junioriek zvíťazila Andrea Pavlíková. V kategórii starších junioriek bola Simona Zmijová druhá.

  V kategórii dvojsedadlových saní mladšich juniorov sa nepodarilo umiestniť dvojici Skupek - Varga - preteky nedokončili.

   

 • VT ŠŠS sánkovania
  12. 10. 2017

  12. a 13. októbra - vo štvrtok a piatok sa členovia Školského športového strediska sánkovania zúčastnia výcvikového tábora v jazde na kolieskových saniach na ceste v lesnom prostredí Bystrého potoka. Želáme im výborné počasie a bezproblémový tréning...

 • "BRANNÉ CVIČENIE"
  28. 9. 2017

  Milí žiaci, vo štvrtok sa počas vyučovania uskutoční teoretická príprava na cvičenie: OCHRANA ČLOVEKA A PRÍRODY - postarom "branné". V prípade priaznivého počasia prebehne v piatok - 29.9.2017- praktická časť - "skutočné branné cvičenie".  Veríme, že sa obloha umúdri a my budeme mať príjemný a poučný deň v prírode bez úrazov a problémov. laugh

   

 • OKRESNÉ KOLO
  28. 9. 2017

  Vo štvrtok Vás pozývame povzbudiť našich žiakov, ktorí sa zúčastnia okresného kola v cezpoľnom behu v areáli  "Pri Kaštieli". Súťažiacim želáme príjemné počasie a dobré umiestnenie. laugh

 • RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIA
  27. 9. 2017

  Vážení rodičia, po takmer mesiaci práce je potrebné zhodnotiť úspešnosť Vašich detí v škole. Triedne rodičovské zdriženia ročníkov 1.-4. sa uskutočnia v stredu - 27.9.2017 - o 15:30 hod. Všetci ste srdečne očakávaní. Na Vaše otázky odpovedia triedni učitelia. 

 • BIELA PASTELKA 2017
  22. 9. 2017

  Nakresli čiaru svojho života pastelkou bielou ako prvý sneh.
  V ňom je ukrytá tvoja slepota, bolesť, láska i tichý smiech.
  Umenie žiť v tme. Aké je to asi?
  Keď slnko má zastretú tvár a svitanie čierna tma hasí.
  Nakresli obrázok v bielom šate a vyrieš moju hádanku.
  Do srdca vlož mi lúče zlaté a tiché šťastie do spánku.
  Umenie žiť v tme. Aké je to asi?.....

  Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. 

  Verejná zbierka sa v našej škole a obci uskutočnila v piatok 22.9.2017. Počas zbierkového dňa naši žiaci vyzbierali spolu 201,40 €. Finančné prostriedky budú použité na špeciálny kurz pre zrakovo postihnutých ľudí - chôdza s paličkou, čítanie, varenie, starostlivosť o domácnosť a pod. ĎAKUJEME. 

 • M-SR v štartoch na kolieskových saniach
  18. 9. 2017

  Bilanciou 2 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily pre naše športové stredisko sánkovania a klub ŠKS Helcmanovce sme ukončili nedeľňajšie Majstrovstvá Slovenska v štartoch na kolieskových saniach na štartovacom trenažéri v Starom Smokovci. Takto sme oficiálne odštartovali olympijskú sezónu 2017 - 2018. Bronz získali Z. Kandrová a Vratislav Varga, ktorí sa po prvý krát predstavili v kategórii st. žiačok, resp. ml. juniorov v konkurencii všetkých slovenských klubov.

  Najviac budeme držať palce novovytvorenej posádke dvojsedadlových saní v kategórii mladších juniorov v zložení Marián Skupek - Vratislav Varga, ktorá by nás mala reprezentovať aj na svetových pohároch juniorov v tejto sezóne.

  Všetkým našim reprezentantom za predvedené výkony ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

  Výsledky nájdete v sekcii výsledky súťaží.

 • ŠKOLSKÝ ROK 2017-2018
  4. 9. 2017

  Chladnejšie večery a drôty plné lastovičiek ohlásili koniec leta. To je už aj pre nás znamenie, že začíname nový školský rok. 

  V pondelok - 04.09.2017 - sa stretneme na slávnostnom otvorení roku v kultúrnom dome o 9:oo hod. Po príhovore a organizačných pokynoch si žiaci ešte užijú posledný z voľných popoludní. Učitelia budú poskytovať informácie rodičom. 

  V tento deň nie je v prevádzke materská škola, ani školská jedáleň. Je však vhodné v prípade záujmu o školské stravovanie navštíviť vedúcu ŠJ a dohodnúť sa na podmienkach.

  Na všetkých sa po prázdninách tešíme a prajeme pekné dni. 

 • P R Á Z D N I N Y
  30. 6. 2017

  30.6. - hneď po predložení vysvedčenia rodičom - sa žiakom začínajú letné prázdninylaugh. ( končia aj tento rok 31.8. 2017 ) 

  Prajeme všetkým, aby si voľné dni užili radostne, aby si oddýchli po náročnej práci a aby nabrali dostatok síl do ďalšieho roku. Podobne želáme aj zamestnancom, aby dni svojich dovoleniek prežili šťastne a plnohodnotne. Opätovne sa uvidíme o 9:oo hod. v kultúrnom dome 4.9.2017.

  Krásne a horúce leto....laugh

   

 • Posledné dni - posledné hodiny - posledné minúty
  26. 6. 2017

  Posledné dni - posledné hodiny - posledné minúty zo školského roku 2016/2017 sa neodkladne skracujú. Dočkali sme sa. Známky sú rozdané, vymeškané hodiny spočítané... no i napriek tomu nás čaká zaujímavý týždeň. 

  V utorok a štvrtok - kontrola a odovzdávanie učenbníc, úprava tried, čistenie lavíc a stoličiek - triednicke práce.

  V stredu :  8:oo - 9:45 hod. - triednicke práce, 10:oo - estrádne vystúpenie deviatakov v kultúrnom dome.   15:oo hod. - rozlúčka s deviatakmi. 18:30 hod - Estráda - vystúpenie pre verejnosť. 

  Piatok :  9:oo hod - slávnostné ukončenie školského roku v kultúrom dome...a vysvedčenia. 18:30 hod. - repríza estrádneho vystúpenia. 

  Od soboty: P R Á Z D N I N Y ! ! ! laugh

 • Vyhodnotenie súťaží a aktivít v šk. roku 2016/17 a tabuľka najúspešnejších reprezentantov školy
  23. 6. 2017

  Vážení návštevníci našej stránky,

  v priložených súboroch nájdete vyhodnotenie súťaží a aktivít žiakov našej školy spolu s bodovým hodnotením. V tabuľke sú zoradení najúspešnejší žiaci. Odmeny žiakom budú odovzdané na slávnostnom ukončení školského roka 30.6.2017 v kultúrnom dome. Všetkým žiakom za aktivitu, vynaložené úsilie, dosiahnuté výsledky a reprezentáciu školy počas celého šk. roka ďakujeme a tým najlepším srdečne blahoželáme...

  Vyhodnotenie_sutazi_2017.pdf

  uspesni_reprezentanti_skoly_2017.pdf

strana: