Hlavná stránka Novinky Základná škola Materská škola DOKUMENTY ŠKOLY Kontakt 2% dane
 

Navigácia

Rodičia a žiaci

 • BIELA PASTELKA 2017
  22. 9. 2017

  Nakresli čiaru svojho života pastelkou bielou ako prvý sneh.
  V ňom je ukrytá tvoja slepota, bolesť, láska i tichý smiech.
  Umenie žiť v tme. Aké je to asi?
  Keď slnko má zastretú tvár a svitanie čierna tma hasí.
  Nakresli obrázok v bielom šate a vyrieš moju hádanku.
  Do srdca vlož mi lúče zlaté a tiché šťastie do spánku.
  Umenie žiť v tme. Aké je to asi?.....

  Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. 

  Verejná zbierka sa v našej škole a obci uskutoční v piatok 22.9.2017. Buďme štedrí, veď netušíme, kedy budeme potrebovať pomoc možno aj my...

   

 • M-SR v štartoch na kolieskových saniach
  18. 9. 2017

  Bilanciou 2 zlaté, 3 strieborné a 2 bronzové medaily pre naše športové stredisko sánkovania a klub ŠKS Helcmanovce sme ukončili nedeľňajšie Majstrovstvá Slovenska v štartoch na kolieskových saniach na štartovacom trenažéri v Starom Smokovci. Takto sme oficiálne odštartovali olympijskú sezónu 2017 - 2018. Bronz získali Z. Kandrová a Vratislav Varga, ktorí sa po prvý krát predstavili v kategórii st. žiačok, resp. ml. juniorov v konkurencii všetkých slovenských klubov.

  Najviac budeme držať palce novovytvorenej posádke dvojsedadlových saní v kategórii mladších juniorov v zložení Marián Skupek - Vratislav Varga, ktorá by nás mala reprezentovať aj na svetových pohároch juniorov v tejto sezóne.

  Všetkým našim reprezentantom za predvedené výkony ďakujeme a víťazom srdečne blahoželáme.

  Výsledky nájdete v sekcii výsledky súťaží.

 • ŠKOLSKÝ ROK 2017-2018
  4. 9. 2017

  Chladnejšie večery a drôty plné lastovičiek ohlásili koniec leta. To je už aj pre nás znamenie, že začíname nový školský rok. 

  V pondelok - 04.09.2017 - sa stretneme na slávnostnom otvorení roku v kultúrnom dome o 9:oo hod. Po príhovore a organizačných pokynoch si žiaci ešte užijú posledný z voľných popoludní. Učitelia budú poskytovať informácie rodičom. 

  V tento deň nie je v prevádzke materská škola, ani školská jedáleň. Je však vhodné v prípade záujmu o školské stravovanie navštíviť vedúcu ŠJ a dohodnúť sa na podmienkach.

  Na všetkých sa po prázdninách tešíme a prajeme pekné dni. 

 • P R Á Z D N I N Y
  30. 6. 2017

  30.6. - hneď po predložení vysvedčenia rodičom - sa žiakom začínajú letné prázdninylaugh. ( končia aj tento rok 31.8. 2017 ) 

  Prajeme všetkým, aby si voľné dni užili radostne, aby si oddýchli po náročnej práci a aby nabrali dostatok síl do ďalšieho roku. Podobne želáme aj zamestnancom, aby dni svojich dovoleniek prežili šťastne a plnohodnotne. Opätovne sa uvidíme o 9:oo hod. v kultúrnom dome 4.9.2017.

  Krásne a horúce leto....laugh

   

 • Posledné dni - posledné hodiny - posledné minúty
  26. 6. 2017

  Posledné dni - posledné hodiny - posledné minúty zo školského roku 2016/2017 sa neodkladne skracujú. Dočkali sme sa. Známky sú rozdané, vymeškané hodiny spočítané... no i napriek tomu nás čaká zaujímavý týždeň. 

  V utorok a štvrtok - kontrola a odovzdávanie učenbníc, úprava tried, čistenie lavíc a stoličiek - triednicke práce.

  V stredu :  8:oo - 9:45 hod. - triednicke práce, 10:oo - estrádne vystúpenie deviatakov v kultúrnom dome.   15:oo hod. - rozlúčka s deviatakmi. 18:30 hod - Estráda - vystúpenie pre verejnosť. 

  Piatok :  9:oo hod - slávnostné ukončenie školského roku v kultúrom dome...a vysvedčenia. 18:30 hod. - repríza estrádneho vystúpenia. 

  Od soboty: P R Á Z D N I N Y ! ! ! laugh

 • Vyhodnotenie súťaží a aktivít v šk. roku 2016/17 a tabuľka najúspešnejších reprezentantov školy
  23. 6. 2017

  Vážení návštevníci našej stránky,

  v priložených súboroch nájdete vyhodnotenie súťaží a aktivít žiakov našej školy spolu s bodovým hodnotením. V tabuľke sú zoradení najúspešnejší žiaci. Odmeny žiakom budú odovzdané na slávnostnom ukončení školského roka 30.6.2017 v kultúrnom dome. Všetkým žiakom za aktivitu, vynaložené úsilie, dosiahnuté výsledky a reprezentáciu školy počas celého šk. roka ďakujeme a tým najlepším srdečne blahoželáme...

  Vyhodnotenie_sutazi_2017.pdf

  uspesni_reprezentanti_skoly_2017.pdf

 • 41. školský týždeň
  12. 6. 2017

  Po nádhernej nedeli a úžasnej oslave detstva sa opäť vraciame do školy. Týždeň naplnený opakovaním učiva ale aj nejaké súťaže. 

  V utorok - ŠPORT A MY v Mníšku nad Hnilcom - držíme prsty. 

  Počas víkendu nás ochrancovia a milovníci prírody- Miloš Pinčák a Zuzana Tóthová - budú reprezentovať na celoslovenskej súťaži - KMPP pri LUČENCI.

  Na trápenie, úzkosť, stres i zlú náladu je veľmi účinným liekom - šport, beh, prechádzka v prírode...s rovnakou myšlienkou sa stotožňujú naši ôsmaci a deviataci, ktorí sa zúčastnia akcie "ZOBER LOPTU NIE DROGY"  v Košiciach vo štvrtok. V podobnom, veľmi príjemnom a zábavnom duchu bude aj "Gelnický šľapajcug" v sobotu. ( asi v Gelnici laugh)

  Teda šastnú cestu, veľa úspechov ale tiež síl do učenia...laugh

 • 40. týždeň školského roku
  5. 6. 2017

  Ďalší júnový týždeň je zase pestrý na zaujímavé aktivity.

  V UTOROK - 6.6. naši šiestaci a siedmaci vycestujú na školský výlet. Počkáme si na pekné fotky a zážitky...laugh

  V PIATOK - 9.6. chlapci z 5.A a 6.A triedy budú svojou húževnatosťou a bojovnosťou reprezentovať našu školu vo florbale na Spišských športových hrách . Držíme prsty.wink

  Okrem toho prebieha týždeň opakovania a upevňovania učiva z tohto roku, tak nezabudnime ani na to, že vo finále je taktické vždy pridať, nech je výsledok chvályhodný ! wink

 • 39. týždeň
  29. 5. 2017

  Týždeň na hranici mája a júna naznačuje, že zase bude jedným z tých aktívne prežitých. 

  V stredu - 31.05. - žiaci 1.stupňa vycestujú na exkurziu do Jasovskej jaskyne. Zároveň absolvujú krásne popoludnie na Čermeli a cestu Detskou železnicou. laugh

  1.6. patrí deň tradične deťom. Aj tento rok sa na škole bude konať turnaj vo vybíjanej a florbale. Menej chtiví športovci sa môžu kultúrne povzniesť na filmovom predstavení v Kine Margecany. 

  Počas týždňa ( v stredu -2.st. a v piatok) sa uskutoční účelové cvičenie - "branné". 

  Výletníkom prajeme šťastnú cestu a príjemné počasie, športovcom veľa zdaru a všetkým ostatným - krásny týždeň. smileylaugh

 • 38. školský týždeň
  22. 5. 2017

  Aj ten ďalší týždeň bude plný aktivít. 

  V priebehu viacerých dní sa uskutoční testovanie žiakov jednotlivých ročníkov. Podr.:http://www.etest.sk/e-testovanie-maj-2017/ 

  V stredu -24.5.- o 11:oo hod. sa nám v kultúrnom dome predstavia žiaci SZUŠ z Prakoviec na absolventskom koncerte. 

  Vo štvrtok zase žiaci II.stupňa vycestujú na "Školfest"do Košíc.

  Týždeň ukončí 26.5. "atletika v Genici". Všetkým želáme šťastnú cestu a športovcom veľa úspechov. 

 • Vyhodnotenie dotazníka kvality školy rodičmi 2017
  12. 5. 2017

  Vážení rodičia,

  dovoľujeme si predložiť vám vyhodnotenie dotazníka kvality školy rodičmi našich žiakov, zároveň prikladáme aj vyjadrenie vedenia školy k danej problematike.

  Vedenie školy

  dotaznik-hodnotenia-kvality-skoly-rodicmi-2017_-_vyhodnotenie.pdf

  Stanovisko_vedenia_ZS_s_MS_k_dotazniku_hodnotenia_kvality_skoly_rodicmi_2017.pdf

 • ZÁPIS DO MATERSKEJ ŠKOLY
  9. 5. 2017

  Vážení rodičia,

  riaditeľstvo ZŠ s MŠ Helcmanovce oznamuje, že v dňoch 15. 05. 2017 - 19.05.2017 v čase od 8.00 do 15.30 sa uskutoční zápis detí do materskej školy na školský rok 2017/2018. Podrobnosti o prijímaní detí si môžete prečítať v sekcii Materská škola - Oznamy.
   

 • KULTÚRNY TÝŽDEŇ
  9. 5. 2017

  V 36. týždni sa nám v pláne stretli tri kultúrno-umelecké akcie. 

  V utorok 9.5. 2017 - starší žiaci navštívia muzikál v Košiciach - "Móric Beňovský"

  V stredu 10.5. 2017- literárna súťaž - "Štúrov Zvolen" v Spišskej Novej Vsi.

  Vo štvrtok 11. 5 . 2017 - Slávik Slovenska - spevácka súťaž v Gelnici. 

  Súťažiacim držíme prsty a šťastnú cestu na muzikál. 

 • RIADITEĽSKÉ VOĽNO
  2. 5. 2017

  Riaditeľ školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka na základných školách, stredných školách, na základných umeleckých školách, na odborných učilištiach a jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z.  p o s k y t u j e z organizačných dôvodov ( prerušenie distribúcie elektrickej energie )  žiakom  MŠ v Helcmanovciach riaditeľské voľno dňa 2.5.2017 - utorok.

  Žiaci základnej školy sa zúčastnia na organizovanom zbere papiera, ktorý prebehne v čase od 10:oo do 14:oo hod. 

  Škola neposkytuje v tento deň služby školskej jedálne a školského klubu detí. Dozor a starostlivosť nad deťmi a žiakmi  je potrebné zabezpečiť individuálne.  

  Za pochopenie ďakujeme.

 • ZBER PAPIERA
  2. 5. 2017

  V utorok - 2. 5. 2017 - sa na školskom dvore uskutoční zber papiera. Ten prebehne v čase od 10:oo do 14:oo hod. Žiaci môžu počas tejto doby prinášať zabalený papier do areálu školy. Aj tentoraz budú najaktívnejší zberatelia odmenení. laugh V prípade veľmi nepriaznivého počasia sa zber neuskutoční, no drobné mrholenie v zbere neprekáža. V tento deň vyučovanie nebude prebiehať, v prevádzke nebude ani školská jedáleň a školský klub detí. 

 • 30. školský týždeň
  27. 3. 2017

  V druhom polroku sa pravidelne čas veľmi rýchlo míňa, hádam i preto, že aktivít je stále viac a viac. Rovnako je to aj v tridsiatom školskom týždni: 

  Pondelok: 27.3. 2017 - Celoškolské zruženie rodičov - voľba členov do rady školy.

  Utorok: 28.3.2017 - Deň učiteľov, smiley Okresná biblická súťaž - Sečovce.

  Streda: 29.3.2017 - Prehliadka divadelnej tvorby - "Z rozprávky do rozprávky." - Spišská Nová Ves

  Štvrtok: 30.3.2017 - Okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína - Margecany ( Úspech formou II. miesta si odniesla B. Gladišová, F. Hudák, Postup na krajské kolo vybojoval - Alec Čollák -  BLAHOŽELÁME) 

  Súťažiacim želáme veľa šťastia, úspechov, bezpečné cestovanie a  rodičom (voličom) šťastnú voľbu prí výbere svojho zástupcu v rade školy.smiley

 • 34. týždeň - súťažný
  26. 4. 2017

  Naši prváci sa v stredu - 26. apríla 2017 - zúčastnili na  Krajskom kole biblickej súťaže v Košiciach. Získali dobré skúsenosti do ďalších súťaží a ocenenie za účasť.

  V rovnaký deň aj dievčatá vycestovali do Gelnice na Okresné kolo vo vybíjanej žiačok. Po úspešných bojoch ich nakoniec iba o "vlások" minulo medailové umiestnenie. Získali celkovo 4. miesto. 

 • RIADITEĽSKÉ VOĽNO
  22. 3. 2017

  Riaditeľ školy oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších prepisov a § 3 ods. 10 vyhlášky MŠ SR č. 231/2009 Z. z. o organizácii školského roka na základných školách, stredných školách, na základných umeleckých školách, na odborných učilištiach a jazykových školách v znení vyhlášky č. 518/2010 Z. z.  p o s k y t u j e z organizačných dôvodov ( prerušenie distribúcie elektrickej energie )  žiakom ZŠ s MŠ v Helcmanovciach riaditeľské voľno dňa 22.3.2017 - streda.

  Škola neposkytuje v tento deň služby školskej jedálne a školského klubu detí. Dozor a starostlivosť nad deťmi a žiakmi  je potrebné zabezpečiť individuálne.  

  Za pochopenie ďakujeme.

 • 2% pre sánkarov - ďakujeme....
  29. 3. 2017

  Vážení priaznivci športu,

  už niekoľko rokov máte možnosť poukázať 2% /3%/ zo svojej zaplatenej dane v prospech nášho Športového klubu sánkarov, ktorý je už niekoľko rokov registrovanou športovou  organizáciou z našej obce v zozname príjemateľov 2%. Získané financie sú využívané výhradne na činnosť a materiálne zabezpečenie Školského športového strediska sánkovania pri našej škole.

  Prehľad viď: http://rozhodni.sk/institution/sportovy-klub-sankarov-helcmanovce/

                      http://www.dvepercenta.sk/details.php?organizationID=3334

  Návod ako na to:

  ZAMESTNANCI - termín do 30.apríla 2017

  Tlačivá na stiahnutie: vyhlásenie: http://skolahelcmanovce.edupage.org/percenta2/vyhlasenie

  potvrdenie od zamestnávateľa: http://skolahelcmanovce.edupage.org/percenta2/potvrdenie

  Ak ste o ročné zúčtovanie dane požiadali zamestnávateľa, tieto údaje

  IČO: 30684994

  Právna forma: Občianske združenie

  Obchodné meno: Športový klub sánkarov

  Ulica: Helcmanovce

  PSČ: 055 63

  Obec: Helcmanovce

  vpíšte do Vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane /riadky 15 - 21/

  Vami podpísané Vyhlásenie spolu s potvrdením o zaplatení dane nám prosím doručte do 30.4.2017 na adresu :

  ·         Drajna  Rastislav, Helcmanovce 49

  ·         ZŠ s MŠ, Školské športové stredisko, Helcmanovce 41

  ·         priamo na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

  PODNIKATELIA, ŽIVNOSTNÍCI A TÍ, KTORÍ PODÁVAJÚ DAŇOVÉ PRIZNANIE SAMOSTATNE - termín do 31.marca 2017 - vo Vašom daňovom priznaní prosím vpíšte do príslušných riadkov následovné údaje o prijímateľovi:

  IČO: 30684994

  Právna forma: Občianske združenie

  Obchodné meno: Športový klub sánkarov

  Ulica: Helcmanovce

  PSČ: 055 63

  Obec: Helcmanovce

  Aj v tejto sezóne športovci nášho klubu absolvovali všetky akcie organizované Slovenským zväzom sánkarov, reprezentovali SR na pretekoch svetového pohára, ZOHM v Lillehammeri, Majstrovstvách sveta, Majstrovstvách Európy, Majstrovstvách sveta juniorov, boli účastníci svetových pohárov juniorov, a medzinárodných mládežníckych súťaží – Rennsteig Pokal 2016, WORLD YOUTH CHALENGE 2017, Medzinárodných Majstrovstiev ČR, Medzinárodných pretekov v Krynici /POL/. Ich výsledky nájdete na webovej stránke školy – www.skolahelcmanovce.edupage.org – Výsledky súťaží, alebo v sekcii ŠŠS sánkovania/ výsledky a na stránke Medzinárodnej sánkarskej federácie FIL – www.fil-luge.org, v sekcii Ergebnis/Results – Results artifical track.

   

  Za Vaše kladné rozhodnutie Vám vopred veľmi pekne ďakujeme.

 • M SR 2017 v štartoch na ľade

  Tri tituly Majstra SR v štartoch na ľade a medailová bilancia 3-3-2 boli potešiteľnou bodkou v záverečných pretekoch sezóny 2016-2017 v Starom Smokovci... Blahoželáme a ďakujeme...

  Výsledky:M_SR_starty_2017.pdf

  Foto:http://skolahelcmanovce.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=189

strana: