Hlavná stránka Novinky Základná škola Materská škola DOKUMENTY ŠKOLY Kontakt 2% dane
 

Navigácia

Rodičia a žiaci

 • Zápis do 1. ročníka 2018 - 2019

  POZVÁNKA

  Spoločný zápis sa už uskutočnil, no do konca apríla môžu aj ďalší zákonní zástupcovia prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky do našej školy.

  Rodičia prihlasujú svoje deti elektronicky. Elektronicku prihlášku nájdete tu:https://skolahelcmanovce.edupage.org/register/?, prípadne priamo  na web stránke školy v sekcii Rodičia a žiaci. Vyplnenú prihlášku vytlačte a podpísanú prineste na zápis so sebou. Prihlášku je možné na požiadanie vytlačiť v materskej škole, príp. v deň zápisu priamo u riad. školy. Ďalšie podrobné informácie získate u p. zástupkyne MŠ. Iný termín zápisu do 1. roč. /najneskôr však do 30.4./ je možný po dohode s riaditeľom školy.

  Na budúcich žiakov sa všetci tešíme a veríme, že spolu zažijeme príjemný a veselý deň. 

 • 2% pre sánkarov

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pomôžte nám skvalitniť tréningový proces, zabezpečenie našej účasti na súťažiach v zahraničí a materiálne vybavenie Školského športového strediska sánkovania darovaním 2% z dane!

   

  Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov občianskemu združeniu Športový klub sánkarov, ktorý zabezpečuje sánkarsky šport v obci aj prostredníctvom Školského športového strediska sánkovania zriadeného pri tunajšej škole.. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech našich mladých športovcov. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

  Finančné prostriedky budú použité na:

  • zabezpečenie účasti našich žiakov na súťažiach v zahraničí
  • skvalitnenie materiálneho vybavenia

  Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, kliknite na náš odkaz 2% dane v navigácii na ľavej strane, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

   

  Vopred veľmi pekne ďakujeme všetkým prispievateľom...

 • Deň narcisov

  Na konto LPR z našich akcií - burza a dobrovoľná zbierka - zasielame sumu vo výške 446,00 EUR.

  Všetkým darcom a prispievateľom v mene LPR srdečne ĎAKUJEME...

  Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a v roku 2018 sa uskutoční  jej 22. ročník. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku – 13. apríla 2018 – zaplavia žlté narcisy. Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí svojim gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôžete naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

  Vďaka vašej podpore sa v roku 2017 podarilo počas zbierky Deň narcisov vyzbierať sumu 942.856,39 EUR. Veríme, že aj v tomto roku pomôžeme tým, ktorí sa nedobrovoľne ocitli v neľahkej situácii.

  V škole sa vo štvrtok - 12.apríla. 2018 od 13:30 hod. uskutoční tradičná "Burza", na ktorej ste srdečne vítaní. Určite si tam nájdete niekoľko drobností, ktoré sa Vám zapáčia.

 • Najobľúbenejší učiteľ školy 2018 - výsledky

  Pri príležitosti Dňa učiteľov žiaci, rodičia a zamestnanci školy mali možnosť hlasovať v elektronickej ankete o Najobľúbenejšieho učiteľa ZŠ s MŠ Helcmanovce 2018. V ankete bolo možné hlasovať v dňoch 12.3. - 4.4. 2018. Zo zoznamu 13-tich pedagógov základnej školy si vyberalo  spolu 138 respondentov. Najviac hlasov, 48 /34,8%/, získal a Najobľúbenejším učiteľom školy v roku 2018 sa stal p. Mgr. Ladislav MÜLLER. 

  Srdečne blahoželám.

  Všetkým, ktorí sa do tejto ankety aktívne zapojili, veľmi pekne ďakujem.

                                                                                                                      Riaditeľ školy

 • VEĽKONOČNÉ PRÁZDNINY

  Vážení rodičia, milí žiaci, veľkonočné prázdniny začínajú vo štvrtok - 29.3.2018  a končia v utorok. Vyučovanie začína v stredu - 4.4.2018 -  riadnym rozvrhom. Žiaci, nezabúdajte na svoje zdravie a bezpečnosť a myslite na to, že aj počas prázdnin ste žiakmi školy. Prajeme krásne prežitie sviatočných dni. smiley

 • Vinšujeme Vám...

  Korbáč, vodu, kraslíc moc,

  nech prinesie Veľká noc.

  Zdravie, šťastie, úsmev v tvári,

  želáme Vám k sviatkom jari.

  Krásne a veselé prežitie veľkonočných sviatkov prajeme všetkým priaznivcom našej školy. 

 • Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

  Prednes poézie a prózy

   

  Po školskom kole umeleckej súťaže v prednese poézie a prózy nás úspešní žiaci reprezentovali na okresnej súťaži. ( V. Varga-3.tr., M. Plachetka-7.tr., V. Varga-9tr. a priamy postup za víťazstvo v minulom ročníku A. Čollák-9.tr.) Okresné kolo sa uskutočnilo vo štvrtok - 22.marca v Margecanoch.  Vratislav Varga a Matúš Plachetka získali vo svojich kategóriách 3. miesto. Všetkým ďakujeme za snahu a reprezentáciu školy, k dosuahnutým výsledkom samozrejme blahoželáme...

 • TESTOVANIE 9 / 2018

  V tomto roku sa testovanie vedomostí zo SJL a MAT deviatakov uskutoční 21.marca.2018.

  Všetkým žiakom držíme prsty a veríme, že potešia vyučujúcich i rodičov dobrým skóre. 

  Náhradný termín sa uskutoční 5.apríla 2018.

 • PREDNÁŠKA

  V utorok začne deň žiakon 5.-8. triedy prednáškou z oblasti protidrogovej tematiky. Veríme, že bude pre nich poučná a v budúcnosti nepodľahnú tlaku tohto neduhu. 

 • Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY

  VEĽKÉ  MALIČKOSTI

  Už viac ako 40 rokov sa v Spišskej Novej Vsi koná Okresná prehliadka detských divadelných súborov. Súťaž každoročne vyhlasuje Národné osvetové centrum. Nie prvýkrát sa na súťaži predstavia aj naši divadelníci. V piatok budeme držať prsty, aby sa im darilo, jazýčky ich počúvali a trému zanechali doma.

 • LYŽIARSKY VÝCHOVNO- VÝCVIKOVÝ KURZ

  Turistická ubytovňa Viola vo Veľkej Lomnici sa na týždeň stane domovom pätnástim žiakom druhého stupňa našej školy. Samozrejme nepôjde o odpočinok, keďže my máme jarné prázdniny úspešne za sebou, ale o kurz lyžovania. Lyžovať sa bude v lyžiarskych strediskách Ždiar, príp. Lopušná dolina aleboLučivná, v závislosti od snehových podmienok. 

  Čakáme na veselé fotky a všetkým účastníkom želáme, aby bol pre nich pobyt v Tatrách nie len povinnosťou, ale aj príjemnou zábavou. 

   

 • Tangramiáda - 3. ročník okresného kola

  08.03.2018 sme v našej materskej škole už po tretí krát privítali účastníkov okresného kola matematicko- logickej súťaže TANGRAMIÁDA. 22 detí z 12 materských škôl riešilo zaujímavé úlohy a predviedli svoje schopnosti pri tvorivej práci s Tangramom. Tohtoročná účasť nás milo prekvapila a teší nás aj skutočnosť, že si táto súťaž získava čoraz väčšie množstvo priaznivcov.

  Zaujímavé momenty z tejto akcie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • PYTAGORIÁDA

  Aj správnosť, aj rýchlosť....

  Pytagoriáda (PYT) je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. 

  Takúto neľahkú úlohu budú prekonávať v utorok - 13.03. žiaci 3.-5.triedy našej školy v Gelnici a v stredu - 14.03. zase starší, 6.-8. ročník v Prakovciach. 

  Veľa úspechov a správne výsledky želáme všetkým účastníkom v oba dni. 

 • M-SR v štartoch na ľade 2018

  V sobotu 10.3.2018 sa na umelochladenom štartovacom trenažéri v Starom Smokvci uskutočnili posledné preteky sezóny 2017 - 2018 Majstrovstvá Slovenska v štartoch na ľade všetkých kategórií s našou medailovou bilanciou 2-5-2. Samozrejme aj  športovci nášho strediska a klubu prispeli svojou účasťou k zdarnému priebehu súťaže. V kategórii starších žiakov titul Majstra SR za rok 2018 získal Rastislav Gbúr a v kategórii juniorov Marián Skupek. Strieborné medaily získali u ml. žiakov Richard Gbúr, ml. žiačok D Špitzová, st. žiakov Martin Pavuk, junioriek Andrea Pavlíková a dvojsedadlových saní juniorov posádka M. Skupek - Vrat. Varga. Bronzovú medailu pridala Zuzana Kandrová v kategórii st. žiačok a Simona Zmijová v kategórii junioriek. Zároveň boli vyhlásení víťazi celoštátneho rebríčka žiakov, ktorý bol zostavený zo všetkých pretekov. Prvenstvo a pohár pre víťazov si odniesli Rastislav a Richard Gbúrovci. Všetkým medailistom a zúčastneným ďakujeme a k dosiahnutým výsledkom srdečne blahoželáme. 

  kompletné výsledky nájdete v sekcii Výsledky súťaží.

   

 • Krynica 2018

  Za účasti 53 pretekárov z 3 krajín sa od 1. do 4. marca uskutočnili Medzinárodné preteky žiakov a juniorov v sánkovaní na dráhe v poľskej Krynici - Zdroj. V mimoriadne chladnom počasí sa našim zástupcom podarilo získať výborné umiestnenia - v medailovej bilancii 2-2-0. K tomu sme pridali ešte 3 štvrté miesta. Vo svojich kategóriách zvíťazili Rastislav Gbúr a Zuzana Kandrová. Druhé miesta získali Martin Pavuk a Vratislav Varga. Poďakovanie samozrejme patrí aj ostatným našim mladým športovcom. Výsledky nájdete v sekcii Výsledky súťaží.

 • OZNAM

  V týždni od 26.02.2018 do 02.03.2018 sú pre Košický kraj vyhlásené JARNÉ PRÁZDNINY.

  V týchto dňoch sa nevyučuje a v činnosti nie je ani materská škola. Školský klub detí a školská jedáleň je počas jarných prázdnin mimo prevádzky .  

 • Naši žiaci na DOD na gymnáziu v Gelnici

  V stredu 24.1. sa naši deviataci zúčastnili Dňa otvorených dverí na gymnáziu v Gelnici. Žiaci tam zažili milé privítanie, výbornú atmosféru, zaujímavý program...

 • Úspešné Svetové hry mládeže v sánkovaní 2018

  World Youth Challenge Innsbruck - Igls 2018

  Od pondelka 12. 2. sme sa na umelo chladenej dráhe v nemeckom Königssee pripravovali na Svetové hry mládeže v sánkovaní. V stredu večer sme sa presunuli do dejiska súťaže - rakúskeho Innsbrucku - Igls, kde sme cez víkend absolvovali finálové jazdy v jednotlivých disciplínach. Slovensko, ŠŠS sánkovania, klub a obec  reprezentovali v konkurencii viac ako 200 športovcov /kategórie A-D/ v kategórii Jugend A v jednosedadlových saniach: Vrat. Varga 15., A. Pavlíková 11., M. Skupek 2. a T. Pisko 11. V kategórii Jugend A dvojsedadlové sane: Skupek - Vrat. Varga 2.

  Kategória Jugend D: Vik. Varga 8.

  Dokázali sme obhájiť a vylepšiť minuloročné pozície a získať ďalšie druhé miesto v kategórii dvojsedadlových saní, čo je výborný výsledok... Všetkým patrí obrovská vďaka za reprezentáciu a dosiahnuté skvelé výsledky...

 • POLROK

  V tomto týždni nás čaká niekoľko úžasných dní. 

  V stredu, 31.01.2018, si domov prinesieme hodnotenie nášho snaženia a práce v prvom polroku, ale....aby neostal niekto smutný, rozveseliť sa môže na KARNEVALE.

  Ten sa uskutoční v rovnaký deň, v stredu, od 15:30 hod. v škole. Milí hostia a návštevníci akcie majú možnosť prispieť deťom a združeniu rodičov finančnou sumou vo forme dobrovoľného vstupného...Na všetkých sa tešíme.

 • POLROČNÉ PRÁZDNINY

  "Polročné prázdniny" nebudú trvať celý polrok, ako sa možno niektorí nadšenci potešili, ale iba jeden deň -  a to v piatok - 2.2.2018. V tento deň si užite odpočinok a naštartujte na jazdu v novom polroku. Veríme, že bude príjemná a úspešná. 

strana: